TYLKO PEWNE I SPRAWDZONE OFERTY
TWOJE CENTRUM FINANSOWE

Przegladaj najlepsze  oferty pożyczek długoterminowych bez bik  oraz szybkich pożyczek chwilówek online ! 

Pełna oferta pożyczek pozabankowych ratalnych
Wybierz odpowiednią oferte pożyczki i wyślij wniosek

Pożyczki ratalne online

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze i nie spiesz się z ich spłatą, rozwiązaniem może być długoterminowa pożyczka osobista. Pożyczki długoterminowe mogą oznaczać niższe, bardziej przystępne miesięczne spłaty niż w przypadku pożyczki z krótszym terminem spłaty. Problem polega na tym, że pożyczki długoterminowe mogą kosztować więcej na dłuższą metę.
Przy tak wielu dostępnych rodzajach pożyczek trudno jest ustalić, który z nich będzie dla Ciebie odpowiedni. Długoterminowa pożyczka osobista to jedna z opcji do rozważenia, jeśli chcesz mieć mniejszą miesięczną spłatę kwoty pieniędzy, którą chcesz pożyczyć.
Istnieje jednak kompromis w przypadku niższych miesięcznych płatności: na dłuższą metę pożyczki długoterminowe mogą kosztować znacznie więcej niż pożyczki krótkoterminowe. Czemu? Ponieważ, ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy okres kredytowania, tym więcej odsetek spłacasz w (dłuższym) okresie kredytowania.
Oto więcej tego, co musisz wiedzieć.

Co rozumiemy przez pożyczkę „długoterminową”?

Nie ma oficjalnej reguły określającej, co sprawia, że ​​pożyczka jest „długoterminowa” — ale ogólnie pożyczki osobiste o okresie spłaty od 60 do 84 miesięcy (od pięciu do siedmiu lat) są uważane za długoterminowe.

Pożyczki studenckie i kredyty hipoteczne to inne rodzaje pożyczek długoterminowych, które zwykle mają jeszcze dłuższe okresy spłaty — od około 10 do 30 lat.
Jeśli chodzi o pożyczki osobiste, okresy spłaty dłuższe niż siedem lat mogą być trudniejsze do znalezienia, ale niektórzy pożyczkodawcy oferują je na pewne rodzaje finansowania, takie jak remont domu.

Kiedy rozważyć pożyczki długoterminowe

Zastanów się, ile pieniędzy musisz pożyczyć i jaki masz miesięczny budżet. Możesz rozważyć długoterminową pożyczkę osobistą, jeśli…
  • Musisz pożyczyć dużą kwotę
Jeśli masz do czynienia z rachunkami za leczenie , naprawami domowymi lub innymi dużymi wydatkami, możesz nie mieć wystarczającej ilości dostępnego kredytu na karcie kredytowej, aby pokryć koszty. A może masz wystarczająco dużo kredytu, ale nie będziesz w stanie spłacić salda wystarczająco szybko, aby uniknąć bardzo wysokich odsetek. Wypłaty alternatywa kredytu - zazwyczaj dostępne w ilościach do 2000 $ - może nie wystarczyć do zaspokojenia swoich potrzeb, albo.
W przypadku długoterminowej pożyczki osobistej możesz pożyczyć do 50 000 USD lub więcej i spłacić je w okresie od pięciu do siedmiu lat lub nawet dłużej, w zależności od historii kredytowej i wymagań pożyczkodawcy.
  • Chcesz niższej miesięcznej raty
rzy dłuższym okresie spłaty pożyczki miesięczne spłaty są zwykle niższe niż w przypadku pożyczenia tej samej kwoty na krótszy okres.

Pamiętaj jednak, że w przypadku pożyczki długoterminowej prawdopodobnie zapłacisz większą kwotę, ponieważ będziesz płacić odsetki przez dłuższy okres trwania pożyczki.
Oto przykład podstawowego oszacowania, jakie mogą być Twoje miesięczne płatności w przypadku pożyczki o stałym oprocentowaniu 30 000 zł z 10% stopą procentową — przyglądając się, jak różne długości okresu wpływają na całkowity koszt.
W tym przykładzie widać, że w przypadku trzyletniej pożyczki miesięczna spłata jest dość wysoka, ale w dłuższej perspektywie oszczędzasz około 7000 USD odsetek w porównaniu z pożyczką siedmioletnią.
Jeśli chodzi o pożyczki, oprocentowanie — wyrażone w procentach — to koszt, jaki pożyczkobiorca płaci za same pieniądze. Tymczasem RRSO pożyczki łączy tę stopę procentową z opłatami lub innymi dodatkowymi kosztami, aby dać ci jaśniejszy obraz tego, ile płacisz za pożyczkę w ciągu roku. Kiedy kupujesz pożyczki, upewnij się, że sprawdziłeś zarówno oprocentowanie, jak i RRSO, aby uzyskać lepsze pojęcie o tym, ile zapłacisz za pożyczkę.

Powody, dla których warto unikać pożyczek długoterminowych

Pożyczki długoterminowe mają dłuższe okresy spłaty — co oznacza, że ​​mogą być pomocne w kontrolowaniu zadłużenia przy mniejszych miesięcznych ratach. Dużym minusem jest to, że może utrzymywać Cię w długach o wiele dłużej.

Możesz omijać długoterminowe pożyczki, jeśli możesz sobie pozwolić na krótkoterminowe alternatywy. Jeśli zastanawiasz się nad konsolidacją swojego zadłużenia w długoterminową pożyczkę osobistą, możesz zamiast tego rozważyć złożenie wniosku o kartę kredytową z przeniesieniem salda .

Inną wadą niektórych długoterminowych pożyczek osobistych jest to, że mogą być trudne do zakwalifikowania – zwłaszcza jeśli są niezabezpieczone, co oznacza, że ​​nie jest wymagane żadne zabezpieczenie. Zamiast tego pożyczkodawca przyjrzy się czynnikom takim jak Twoja historia finansowa i kredyt, aby podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki. Jeśli Twój kredyt nie jest duży, być może będziesz musiał rozważyć inne opcje.
W przypadku długu zabezpieczonego pożyczka jest zabezpieczona aktywami lub zabezpieczeniem, które pożyczkodawcy mogą przejąć, jeśli nie wywiążesz się ze spłaty pożyczki. Niezabezpieczony dług nie jest zabezpieczony, więc pożyczkodawcy nie mają takiego samego regresu.

Jak ubiegać się o pożyczkę długoterminową ?

Jeśli zdecydowałeś się ubiegać o długoterminową pożyczkę osobistą, proces może być szybki, w zależności od pożyczkodawcy.

W przypadku niektórych pożyczkodawców możesz zacząć od złożenia wniosku o wstępną kwalifikację, która zwykle obejmuje miękkie sprawdzenie zdolności kredytowej — co oznacza, że ​​nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową. Ten proces może być szczególnie pomocny, jeśli starasz się o pożyczkę ze złym kredytem i chcesz zobaczyć, jakie mogą być opcje.

Jeśli dokonasz wstępnej kwalifikacji, zazwyczaj będziesz mógł zobaczyć szacunkowe oferty pożyczek od pożyczkodawcy lub wielu pożyczkodawców. A jeśli zdecydujesz się na jedną z tych ofert, możesz złożyć wniosek formalnie – czynność, która zazwyczaj wywoła trudne zapytanie dotyczące Twojej historii kredytowej. Pamiętaj tylko, że wstępna kwalifikacja nie jest gwarancją zatwierdzenia, a warunki, które otrzymasz po zatwierdzeniu po złożeniu formalnego wniosku, mogą różnić się od warunków, na które wstępnie się zakwalifikowałeś.

Jeśli nie możesz uzyskać wstępnej kwalifikacji, dobrze jest dowiedzieć się, dlaczego. Zapytaj pożyczkodawcę — być może będziesz w stanie wprowadzić zmiany, które zwiększą Twoje szanse na zakwalifikowanie się w przyszłości. Pamiętaj też, aby przejrzeć swoje raporty kredytowe. W jednym z raportów możesz znaleźć potencjalny błąd, który może mieć negatywny wpływ na Twój profil.

Nie ma szybkiego rozwiązania — budowanie kondycji kredytowej wymaga czasu. Ale najważniejsze zachowania to terminowe regulowanie rachunków (i, jeśli to możliwe, w całości) i zmniejszanie kwoty zadłużenia. Pomaga również regularnie sprawdzać raporty kredytowe. Przeglądanie raportów może pomóc w poznaniu potencjalnych błędów, które można zakwestionować w biurach kredytowych.

Pożyczki długoterminowe mogą być pomocne, jeśli potrzebujesz pożyczyć dużą sumę pieniędzy i chcesz ją spłacać w dłuższym okresie. Ale ponieważ mogą kosztować więcej na dłuższą metę, dobrym pomysłem jest rozważenie tańszych alternatyw, które mogą działać lepiej w Twojej sytuacji.

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych